Příběhy Handifestu

Míša Hryňov

Míša Hryňov

Rodina Hauerových se stará o 10letou Kačenku a 5letého Míšu, kterého mají v poručnické péči. Míša má nadprůměrné logické nadání, ale trpí Aspergerovým syndromem a řadou dalších potíží. Celá rodina žije na venkově u Plzně, odkud prakticky neexistuje autobusové spojení. Každodenní fungování rodiny zvládají díky dvěma automobilům. Jeden z nich už ale dosluhuje a je třeba jej nahradit novějším.


Kryštof Tomeček

Kryštof Tomeček

Paní Tomečková se stará o tři děti - Lucii, Jakuba a Kryštofa. Kryštofovi bylo diagnostikováno hned několik poruch včetně autismu, epilepsie a hyperaktivity.


Marek Pivnička

Mareček se narodil jako naprosto zdravé dítě do rodiny Pivničkových. V devíti měsících spadl nešťastnou náhodou do zahradního bazénu a od té doby je v kómatu. Z počátku na nic nereagoval a nepřijímal ani stravu. V současnosti Mareček opět polyká a reaguje na některé vnější podněty. Toto zlepšení je způsobeno cvičením, ale také řadou terapií. Ty jsou velmi nákladné a pojišťovna většinu z nich nehradí.


Filip Mizerák

Když se paní Mizeráková dozvěděla, že druhý pokus o umělé oplodnění konečně vyšel, byla štěstím bez sebe. Kvůli porodním komplikacím se ale dvojčata Gabriel a Filip narodila předčasně a musela být umístěna do inkubátoru. Zatímco Gabrielův stav se lepšil, Filipa potkávaly další komplikace a lékaři předpovídali, že bude pouze ležet. Díky intenzívnímu cvičení ale Filip chodí. Přesto má levou polovinu těla ochrnutou a proto by potřeboval psa, který by mu pomáhal.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace